Learning from the Past - Start nowego projektu

7-8 października w Brescii we Włoszech odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu „Learning from the Past” (Ucząc się z przeszłości) realizowanego w ramach programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne, Edukacja Dorosłych.


W projekcie bierze udział 8 organizacji:  ASOCIATIA DE TINERI DIN ARDEAL (Rumunia), ANTHROPOLIS ANTROPOLOGIAI KOZHASZNUEGYESULET (Węgry), FONDAZIONE BIBLIOTECA ARCHIVIO LUIGI MICHELETTI (Włochy), JUGENDKULTURARBEIT EV (Niemcy), Mladinski center Trbovlje (Słowenia), MI GEN CIC (Wielka Brytania) oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM z Polski. Projekt koordynuje organizacja GLOBAL LINK z Wielkiej Brytanii.


Ogólnym celem projektu jest większe zaangażowanie uczestników na rzecz europejskich wartości: pokoju, równości i praw człowieka, rozwinięcie kreatywności i krytycznego myślenia oraz zwiększenie zainteresowania wśród młodych ludzi tematem dziedzictwa kulturowego.
Podczas projektu uczestnicy nauczą się jak korzystać  z archiwów, odwiedzą muzea i biblioteki i stworzą interaktywną mapę  dokumentującą historię internacjonalizmu oraz działań na rzecz pokoju po Pierwszej Wojnie Światowej.  
W ramach projektu młodzi ludzi przygotują także serię wystaw i ekspresji artystycznych na temat dziedzictwa kulturowego podczas tzw. „Żywych Muzeów”.
Już wkrótce więcej informacji o projekcie.