Wolontariat goszczący

Stowarzyszenie STRIM realizuje projekty goszczące Wolontariatu Europejskiego EVS (Program Młodzież w Działaniu, Erasmus+) od 2002 roku i EKS (Europejski Korpus Solidarności) od 2019 roku. Co roku, od października do czerwca, zapraszamy około trzydziestu młodych ludzi z UE i krajów partnerskich, którzy pracują na długoterminowych projektach w przedszkolach, klubach młodzieżowych i organizacjach pozarządowych w Krakowie.
Celem naszych projektów jest umożliwienie europejskim wolontariuszom rozwoju kompetencji i umiejętności, poprzez pracę w polskich instytucjach edukacyjnych, stworzenie atmosfery współpracy międzynarodowej w organizacjach goszczących wolontariuszy i tworzenie możliwości edukacji międzykulturowej dla dzieci i młodzieży będących uczestnikami zajęć w organizacjach goszczących. Wolontariusze pracujący w organizacjach goszczących mają dwa główne zadania: aktywny udział w codziennym życiu organizacji i promocję własnej kultury i kraju, poprzez realizację własnych małych projektów kulturalnych. Informacja dla wolontariuszy zagranicznych chcących wziąć udział w projektach w Krakowie znajduje się w zakładkach poświęconych wolontariatowi w innych wersjach językowych lub przez baner w dole strony.

Gościmy wolontariuszy

Stowarzyszenie STRIM jest łącznikiem dla wszystkich projektów EVS/ESC w organizacjach goszczących. Wolontariusz EVS/ESC, który pracuje bezpośrednio w Stowarzyszeniu Strim jest odpowiedzialny za integrację wolontariuszy w społeczności lokalnej, ich aktywizację kulturalną, a także komunikację i promocję rezultatów projektu. Wolontariusze w Krakowie mają także możliwość spędzenia wolnego czasu razem, omawiania swoich metod pracy, codziennego życia, różnic kulturowych, pomysłów i refleksji. Biorą oni czynny udział we wszystkich krajowych działaniach organizowanych przez Strim jak spotkania integracyjne, szkolenia, promocję wolontariatu europejskiego, Dzień Wolontariatu itp. 

Chcę być mentorem!

Każdy wolontariusz EVS/ESC jest pod opieką swojego mentora - polskiego wolontariusza, który integruje zagranicznego wolontariusza z lokalnym środowiskiem, zapraszając na spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół, motywuje do nauki języka polskiego, monitoruje proces uczenia się wolintariusza i wspiera go w sytuacjach kryzysowych. Jeśli chcesz zostać takim „przyjacielem wolontariusza” zgłoś się do koordynatora akcji goszczącej Urszuli Marcinkowskiej Trimboli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o programie można przeczytać na stronie EKS (Europejski Korpus Solidarności)

 

 

PARTNERZY

Logowanie: