Wolontariat wysyłający

Wyjazd na projekt wolontariacki w ramach programu Europejski Korpus Solidarności to na pewno niezapomniana przygoda, możliwość osobistego rozwoju, ważne doświadczenie liczące się na rynku pracy, ale także szansa na zrobienie czegoś ważnego, bezinteresownie dla innych. Mówi się, że EKS (Europejski Korpus Solidarności) to „szkoła życia”, dająca ogromną satysfakcję. Szkoła - bowiem są to projekty edukacyjne, życia - gdyż jest to edukacja nieformalna, która przygotowuje nas do dorosłości, satysfakcję – bo daje możliwość rozwijania swoich pasji, pomocy innym i obserwowania efektów swojej działalności.  Gotowi do  spróbowania czegoś nowego? No to zaczynamy.

Jeśli masz 18-30 lat, chcesz poznać inne kultury, jesteś otwarty/a na inność i nie boisz się wyzwań, masz pomysły i energię na ich realizację, jesteś gotowy/a do spędzenia dłuższego czasu za granicą – to wystarczy, aby wyjechać na projekt EKS, który trwa od 2 – 12 miesięcy.

Stowarzyszenie STRIM, jako organizacja wysyłająca i wspierająca, przygotowuje przyszłych wolontariuszy do wyjazdu. Zajmuje się kwestiami formalnymi, ale także udziela porad co do tego, w jaki sposób wolontariusz powinien przygotować się do wyjazdu oraz wspiera przez cały okres trwania projektu od fazy planowania do ewaluacji końcowej.

Na początku najlepiej jest zapoznać się z zasadami EKS na stronie Narodowej Agencji Programu. Tam krok po kroku możecie przeczytać jak zostać wolontariuszem i już na samym początku dowiecie się o konieczności znalezienia organizacji wysyłającej – to właśnie my! Zatem pierwszy krok już za Wami. Gratulujemy. Następnie trzeba znaleźć organizację goszczącą i interesujący Was projekt, który chcecie zrealizować. Aby tego dokonać trzeba zarejestrować się w bazie EKS.

Można też śledzić naszą stronę na Facebooku, gdzie często publikujemy ogłoszenia o rekrutacji od naszych zaprzyjaźnionych organizacji. Również jeśli poinformujecie nas szczegółowo jaki projekt Was interesuje, postaramy się w miarę naszych możliwości wesprzeć Was w poszukiwaniach odpowiedniego projektu.

Jesteśmy gotowi do udzielenia Wam potrzebnych informacji i pomoc w przygotowaniu Waszego projektu, zatem wszystkie zainteresowane osoby prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej z Marzeną Ples (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

PARTNERZY

Logowanie: